Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2010

Άνετη επικράτηση για Φωστήρα

Κανένα λόγο να ανησυχεί δεν έχει πλέον ο Φωστήρας, μετά το σημερινό 3-0 απέναντι στην ΑΕΡ Αφάντου. Η ομάδα του Ταύρου ανέβηκε στις μεσαίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον. Στο 23’ ο Γκιάτης άνοιξε το σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ο Τζώρτζης με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 64’ ο Γεωργακόπουλος διαμόρφωσε το 3-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου του Φωστήρα Στυλιανού Μαντούδη και του φιλάθλου Χρήστου Μυτακίδη. Διαιτητής ήταν ο Αλάγιας (ΣΔ δυτικής Αττικής).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Σηφάκης, Βλάμης, Ταμπάκης, Βασιλικής, Γαντζούδης (55’ Παναγιώτου), Τύρπος, Τζώρτζης, Γεωργακόπουλος, Βούσουλας, Γκιάτης (80’ Παππάς), Χαραλαμπόπουλος (72’ Πατσέας)

ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ: Κεφαλάς, Αντωνίου, Αξιώτης, Γιαννακάκης, Χατζηπέτρος, Πολυμερίδης (57’ Νικολής Α.), Ναλμπάντης, Μοσχής, Διακάκης (67’ Δραγάτης), Διακίδης, Σταυλάς.